MuPS uuteen komentoon

Muhoksen Pallo-Salamat ry siirtyy uuteen komentoon kaudelle 2020. Entinen seurajohto väistyi tehtävistään, joten syyskokouksessa seuralle valittiin kokonaan uusi johtokunta puheenjohtajan lisäksi. Seuran uutena kapteenina toimii puheenjohtaja Vesa Juka.

Uusi johtokunta on ehtinyt myös pitää jo järjestäytymiskokouksen. Varapuheenjohtajaksi valittiin Joona Tihinen ja sihteeriksi Petteri Juka. Johtokuntaan kuuluu myös lisäksi Sami Airaksinen, Mari Juka, Petri Leppänen ja Antti Leppänen.

Seuran johdossa nähdään siis pitkän linjan Muhoslaisia pesäpallo toimijoita. Kaikilla seuran johtoon valituilla henkilöillä on useammalta vuosikymmeneltä näkemystä pesäpallosta. Kokeneimmat ovat olleet mukana jo 90 luvulta saakka. Kokemusta johtokunnassa löytyy niin pelaajan, pelinjohtajan ja seuratoimijan roolissa sekä aikuisten ja junioreiden joukkueessa.